This is an example of a HTML caption with a link.

Dom Dziecka Międzyświeć

Mieszkania Zebrzydowice

Szkolenie rodzin zastępczych

alt="" />

Biuletyn informacji publicznych

Dom Dziecka Międzyświeć

gru 30, 2013

Anno Domini 2012


Kalendarium wydarzeń, czyli zdarzyło się nam naprawdę...

W październiku zwiedziliśmy naszą cudowną, dla niektórych jeszcze nieznaną stolicę – Warszawę. Atrakcji było mnóstwo, począwszy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego, obejścia z przewodnikiem najciekawszych miejsc warszawskich do zabawy w Centrum Nauki Kopernika skończywszy. Zaliczyliśmy też obowiązkowo Stadion Narodowy ( z zewnątrz niestety). Trzy dni szybko minęły ale wrażeń mamy co najmniej na kilka tygodni.

Dziękujemy sponsorom za możliwość zorganizowania takiej wyprawy.

Pod koniec listopada już zaczęliśmy przygotowania do najważniejszego dnia w roku – Wigilijki. Świąteczna gorączka ogarnęła wszystkich. Na przedświąteczne pielgrzymowanie wybrała się Pani Basia do Garbowa wraz z kilkuosobową grupą dzieci. Przeżycia duchowe przeplatały się z wrażeniami z pobytu w tak niezwykłym miejscu i spotkaniem niezwykłych osób.

Na kolędowanie tradycyjnie przyjechała do nas grupa z gimnazjum z Goleszowawraz z opiekunem Panem Andrzejem. Wspólne śpiewanie kolęd oraz kosztowanie świątecznych ciasteczek dało nam przedsmak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

I doczekaliśmy się tego jedynego w roku dnia – Wigilijki. Stoły jak zwykle uginały się od tradycyjnych potraw wigilijnych a atmosferę tajemniczości podkreślał piękny wystrój. Po podzieleniu się opłatkiem i życzeniach, zjedzeniu tych wszystkich pyszności, wspólne kolędowanie zakończyło ten cudowny wieczór. W tym roku jeszcze wieczerzaliśmy oddzielnie: jedni w Międzyświeciu a drudzy w Zebrzydowicach ale może w przyszłym roku uda się nam razem.

 

Strona 1 z 32  > >>

sty 15, 2020

Końcem grudnia 2019r. zakupiliśmy nowy samochód, 7-osobowy Peugeot Rifter, który będzie służył do przewozu dzieci w naszej placówce. Nasz nowy nabytek zastąpi mocno wyeksploatowane Renault Clio.

Pragniemy serdecznie podziękować Panu Mieczysławowi Szczurkowi Staroście Cieszyńskiemu, Zarządowi Powiatu Cieszyńskiego oraz Stowarzyszeniu na rzecz OPDiR Dom Dziecka w Międzyświeciu za przekazane fundusze, które pomogły w zrealizowaniu tego zakupu.