This is an example of a HTML caption with a link.

Dom Dziecka Międzyświeć

Mieszkania Zebrzydowice

Szkolenie rodzin zastępczych

alt="" />

Biuletyn informacji publicznych

O nas

paź 9, 2018

Barania Góra i Rajd Rowerowy


Wrześniowy weekend (21-23) spędziliśmy bardzo aktywnie i blisko z naturą.

W piątek wyruszyliśmy na górskie szlaki i wędrując doliną Białej Wisełki poprzez Wodospady Kaskady Rodła dotarliśmy na szczyt Baraniej Góry. Na szczycie podziwialiśmy krajobraz z wierzy widokowej i po krótkim odpoczynku zeszliśmy do schroniska PTTK Przysłop. Tam czekał na nas bigos. Po zakwaterowaniu w pokojach mieliśmy trochę czasu dla siebie, a kiedy zapadł zmrok rozpaliliśmy ognisko, przy którym piekliśmy kiełbasę. Dodatkowo gospodarze obdarowali nas oscypkami, które z żurawiną smakowały wyśmienicie. Przenocowaliśmy szczęśliwie i rano po obfitym śniadaniu podziękowaliśmy gospodarzom obiektu za udany pobyt i ruszyliśmy doliną Czarnej Wisełki do parkingu. W drodze powrotnej podziwialiśmy widoki jadąc trasą przez Szczyrk. Na koniec obiad i powrót do domu. Po odpoczynku czekały nas koleje atrakcje w postaci Bielskiego Rajdu Rowerowego, na który ruszyliśmy w niedzielę. Tradycyjnie startowaliśmy w Teamie Grupy Kęty, która sponsoruje dla nas wiele atrakcji. Start tradycyjnie spod ratusza w Bielsku-Białej, następnie przejazd na półmetek do Pisarzowic, gdzie odbywało się rejestrowanie uczestników oraz imprezy towarzyszące (zawody sportowe, występy grup artystycznych). Następnie czekał nas drugi etap, czyli powrót do Parku Rosta w Bielsku-Białej, gdzie odbywał się finał imprezy. Rozdano nagrody w wielu kategoriach, każdy czekał również na finał loterii, gdzie najbardziej wartościowe nagrody w postaci rowerów, czekały na nowych właścicieli. No cóż nie udało się wygrać, więc zostały nagrody pocieszenia w postaci słodyczy i puchar za najliczniejszą grupę zorganizowaną.
Pozostało już tylko spakować rowery do samochodów i ruszyć do domu.
W czasie obu imprez towarzyszyli nam opiekunowie P. Artur i P. Rysiek.
Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali dla nas obie imprezy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obu imprez.Strona 1 z 32  > >>

sty 15, 2020

Końcem grudnia 2019r. zakupiliśmy nowy samochód, 7-osobowy Peugeot Rifter, który będzie służył do przewozu dzieci w naszej placówce. Nasz nowy nabytek zastąpi mocno wyeksploatowane Renault Clio.

Pragniemy serdecznie podziękować Panu Mieczysławowi Szczurkowi Staroście Cieszyńskiemu, Zarządowi Powiatu Cieszyńskiego oraz Stowarzyszeniu na rzecz OPDiR Dom Dziecka w Międzyświeciu za przekazane fundusze, które pomogły w zrealizowaniu tego zakupu.