This is an example of a HTML caption with a link.

Dom Dziecka Międzyświeć

Mieszkania Zebrzydowice

Szkolenie rodzin zastępczych

alt="" />

Biuletyn informacji publicznych

Aktualności

cze 7, 2016

10 lat Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie-Domu Dziecka w Międzyświeciu oraz Zespołu Mieszkań w Zebrzydowicach


W dniach 24-25 maja 2016r. w naszym Ośrodku miały miejsce  uroczyste obchody 10-lecia utworzenia naszej placówki, które miało miejsce 1 września 2006r. Obchody organizowane były zarówno w Ośrodku w Międzyświeciu jak i w Zespole Mieszkań w Zebrzydowicach.

W trakcie uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście-przedstawiciele władz powiatowych oraz lokalnych, sądu, dyrektorzy szkół, zaprzyjaźnionych placówek, byli pracownicy, usamodzielnieni wychowankowie i przyjaciele. W trakcie uroczystości przypomniano historię powstawania Ośrodka, jego wcześniejszą oraz obecną działalność. Był czas na wspólne wspomnienia, gratulacje oraz momenty wzruszeń. Na zakończenie oficjalnej uroczystości wystąpili, ze swoim repertuarem wychowankowie z Międzyświecia oraz Zebrzydowic. W kolejnej części uroczystości goście udali się do Ośrodka, gdzie mogli zobaczyć, jak mieszkają wychowankowie. Wszyscy mieli okazję do skosztowania tortu  oraz innych kulinarnych specjałów przygotowywanych również przez naszych podopiecznych.

Goście mogli zakupić wytwory naszych wychowanków w trakcie kiermaszu, była również okazja do przejrzenia kroniki oraz wpisania się do księgi pamiątkowej. Wszyscy opuszczający uroczystość otrzymali prezent.

Drugi dzień obchodów zaplanowano w Zespole Mieszkań w Zebrzydowicach w formie dnia otwartego. Wszyscy chętni mogli zobaczyć, jak wyglądają mieszkania naszych podopiecznych,  obejrzeć prace i zakupić je w ramach kiermaszu. Zorganizowano również "warsztaty zdobienia pierników". Każdy gość mógł liczyć na poczęstunek i chwilę rozmowy w serdecznej, kameralnej atmosferze.

Korzystając z okazji wychowankowie oraz pracownicy O.P.D.iR.-Domu Dziecka składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości  oraz wspierają nas w czasie dotychczasowej 10-letniej działalności. Liczymy na to,  że będziemy mogli nadal się rozwijać i współpracować z pożytkiem dla wszystkich. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.